Martin Remmelg

Kuidas jõudsid laskesuusatamise juurde?

Laskesuusatamise juurde jõudsin nii, et olin 2002. aasta suvel murdmaasuusatajana Kurgjärvel treeninglaagris. Tõnu Pääsuke pakkus võimalust, et kes soovib, saab minna lasketiiru ja proovida ka laskmist. Asi pakkus kohe huvi ja umbes nädal aega hiljem olid juba esimesed laskejooksu võistlused. Täpselt enam ei mäleta, kas ma sain ühe märgi alla või mitte, aga igal juhul innustas see mind laskmisega edasi tegelema. Valik laskesuusatamise kasuks oli mõne aja möödudes juba asjade loomulik käik.

Mis paelub Sind laskesuusatamise juures kõige enam?

Mulle meeldib laskesuusatamise juures kõige rohkem see, et heaks soorituseks on vaja klappima saada mitu erinevat muutujat. Ainuüksi täpsest laskmisest või heast sõidukiirusest ei piisa. Samuti paelub mind ala juures tihe konkurents. Tipptasemel laskesuusatajaid, kes suudavad võistelda MK-punktidele, on saja ringis. Samuti on konkurents tihe ka riikide lõikes, väga heal tasemel sportlasi leiab vähemalt 25 erinevast riigist. See teeb võistlemise väga huvitavaks nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele.

Kuidas iseloomustad ennast sportlasena?

Sportlasena olen ambitsioonikas ja enesekriitiline. Mäletan lapsepõlvest ühte kergejõustiku mitmevõistlust, kus saavutasin teise koha. Olin endas nii pettunud, et jätsin autasustamisele minemata. Tagantjärele olen sellest õppinud näitama üles lugupidamist nii võistluste korraldajate kui ka kaasvõistlejate suhtes. Olen õppinud olema õnnelik iga võidetud medali või karika üle, kuid sisimas rahuldun ikkagi vaid püstitatud eesmärgi täitmisega.

Milline laskesuusatamise võistlusala on Sinu lemmik ja miks?

Minu lemmikvõistlusformaat on ühisstart, olgu see siis teatevõistlus, supersprint või mass-start. Ühisstardiga võistluses on pidev kontakt oma konkurentidega, mis teeb võistlemise veelgi põnvevamaks ja vahel ka pingelisemaks.

 

Toetajad