Uudised

Eesti meistrid sprindis on Talihärm ja Ermits

Täna, 30. augustil selgusid Otepääl Tehvandil suvise laskesuusatamise Eesti meistrid sprindis. Kuldmedalid said kaela Johanna Talihärm ja Kalev Ermits.

 

Talihärm lõpetas 7,5 km pikkuse distantsi ajaga 23.20,2,  eksides tiirudes kokku vaid ühel korral (0+1). Hõbedale tuli Meril Beilmann (+0,56; 0+3), pronksmedali sai täna kaela Tuuli Tomingas (+1.04; 0+2).

 

Talihärma sõnul oli tänane kuldmedal juba enne võistluste algus sihikule võetud. “Kui juba Eesti meistrivõistlustel starti tulen, siis ikka on eesmärgiks meistritiitel,” kinnitab ta. Talihärm on teinud oma suvise ettevalmistuse USA-s, Eestisse saabus ta üleeile. “Suvi USAs on kulgenud edukalt. Olen saanud korralikult koos tugevate treeningkaaslastega treenida ja olen terve püsinud. Suve alguses keskendusin uue kabaga kohanemisele ning kogu suve olen keskendunud targalt harjutamisele,” selgitab Talihärm treeningstrateegiat. Tänase osas kommenteeris sportlane, et tiirus oli enesetunne hea, rajal aga kimbutas reisiväsimus. See aga Talihärma ei morjenda, homme on ta uute eesmärkidega taas stardis. “Homne eesmärk on lasta alla 20 märki ning olla rajal kiireim,” sõnab ta.

 

Johanna Talihärm (autor Assar Jõepera)

Ermits alistas 10km pikkuse sprindidistantsi ajaga 26.33,5, tiirudes eksis vastne Eesti meister kokku kolmel korral (3+0). Teiseks tuli Rene Zahkna (+0,41; 2+2), poodiumi kolmanda astme hõivas külalisvõistleja Lätist Roberts Slotins (+41,8; 2+2). Täna oma esimese biatloni võistlusstardi teinud Raido Ränkel sai kuue möödalasuga kirja neljanda koha (+1.00,3; 4+2).

Kalev Ermits (autor: Assar Jõepera)

Sprindivõistluse võitjad vanusegruppide kaupa:

N17 – Demi Heinsoo
M17 – Mark Iljin
N19 – Lisbeth Liiv
M19 – Markus Rene Epner
N22 –Ieva Puce (LAT)
M22 – Kristo Siimer

Kõik tulemused – sprint

Homme selguvad Eesti meistrid ühisstardist sõidus. Võistlused algavad kell 11.15.

Stardiprotokoll 31.08.2019

 

Peasponsor

Sponsorid

Partnerid