Uudised

Hea töö! Tomingas ja Oja MK-punktidel, Talihärm samuti jälitussõidus

Hooaja viimane MK-etapp sai täna Norras Oslos avastardi naiste 7,5 kilomeetri sprindidistantsiga, kus laupäevasesse jälitussõitu teenisid pääsme kõik kolm stardis olnud eestlannat. 

Nii lamades- kui ka püstitiirus kindlat kätt näidanud Tuuli Tomingas lõpetas täna tublil 29. kohal, kaotust liidrile +1.30,3. MK-punktidel lõpetas ka Regina Oja, kes pääses tiirudest samuti puhaste paberitega, kaotust +1.36,5 ja tasuks 34. koht. Laupäevasesse jälitussõitu teenis koha ka lamadestiirus korra eksinud ning 45. positsioonil lõpetanud Johanna Talihärm (+1.56,3; 1+0).

Tänane naiste sprindidistants osutus kokkuvõttes aga suureks Slovakkia koondise pidupäevaks. Etapivõidu teenis lamadestiirus korra eksinud Slovakkia koondise esindaja Anastasija Kuzmina, kes näitas suusarajal võimsat minekut ning läbis distantsi ajaga 19.56,2. Sprindi teise koha teenis tiirudes täpne olnud sakslanna Franziska Preuss (+21,2) ning poodiumi kolmas aste kuulub täna samuti slovakitarile Paulina Fialkovale (+25,1; 0+0).

Enne tänast sprinti MK-sarja üldarvestuses esikohta jaganud itallannadest näitas täna paremat minekut Dorothea Wierer, kes sai kirja 11. koha (+53,8; 0+1). Täielikult ebaõnnestunud Lisa Vittozzi eksis tiirudes koguni viiel korral ning lõpetas 68. positsioonil (+2.30,3; 3+2), jäädes sellega laupäevasest jälitussõidust ning kristallgloobuse jahist sootuks välja.

Hooaja viimases sprindis võidukas olnud Kuzmina tuli ühtlasi ka MK-sarja sprindiarvestuse võitjaks, teenides väikese kristallgloobuse 371 punktiga, talle järgnes itaallanna Dorothea Wierer (330 punkti) ja Marte Olsbu Röiseland (326 punkti). Lisaks jagati täna välja ka tavadistantsi kristallgloobus, mille võitles sel hooajal endale välja itaallanna Lisa Vittozzi.

Tuuli Tomingas (Foto: Jarek Jõepera)

Peasponsor

Sponsorid

Partnerid