Uudised

Talihärm tuli Oberhofis kindlalt punktikohale

Saksamaal Oberhofis sai täna naiste 7,5 kilomeetri sprindidistantsiga alguse hooaja neljas MK-etapp, kus eestlannadest näitas head minekut Johanna Talihärm.

 

Nii lamades- kui ka püstitiirus puhtalt lasknud Talihärm kaotas võitjaks tulnud Lisa Vittozzile +1.12,0 ning sai kokkuvõttes tubli 26. koha. Pääsme jälitussõitu teenis ka lamadestiirus korra eksinud Tuuli Tomingas, kes lõpetas 42. positsioonil (+1.47,0; 1+0). 62. kohal (+2.16,6; 0+0) lõpetanud Grete Gaimil jäi jälitussõidust lahutama vaid kolm sekundit.

 

“Täna olin palju rohkem valmis kui Nove Mestos,” lausus Johanna Talihärm pärast võistlust ERRile. Millal hakkas Talihärm aga uskuma, et sellelt võistluselt võib tulla MK-sarja parim etapikoht? “Laskesuusas ei ole mõtet enne viimast ringi üldse rõõmustada,” järkas Talihärm. “Lased lamades nulli küll, aga püsti võib mida iganes tulla. Peale viimast tiiru sai selgeks, et midagi võib tulla, sest kõik märgid said alla ja sõidukiiruse kohta öeldi, et hästi. Aga see on nii lai mõiste, et ega ma täpselt ei teadnud. Annan viimasel ringil ikka endast kõik, vahet pole, kas on hea päev või ei ole.”

 

Itaallanna Vittozzi (22.34,6; 0+0) järel hõivas poodiumi teise koha prantslanna Anais Chevalier (+5,3; 0+0) ning kolmas koht täna Rootsi koondise esindajale Hanna Öbergile (+15,0; 0+0).

Toetajad