Uudised

Karjääri parima MK-sõidu teinud Oja: see ei ole veel kohale jõudnud!

Regina Oja tegi eile Kanadas Canmore’is karjääri parima MK-sõidu kui lõpetas sarjas esmakordselt kavas olnud lühikese tavadistantsi 23. positsioonil.

Nelja tiiru peale kahel korral eksinud Oja näitas suusarajal südikat minekut ning lõpetas 12,5 kilomeeti pikkuse tavadistantsi kõrgel 23. positsioonil, kaotust võistluse võitnud Tiril Eckhoffile +2.46,6. “Esimene lasketiir oli väga kindel ja hea, seega tulid teises tiirus tulnud kaks trahvi üllatusena. Võtsin ennast kokku, et kui järgmised kaks tiiru nüüd veel korralikult lasta, siis kõik ju veel hästi ja kunagi ei tea, kuidas teised lasevad. Selles suhtes teise tiiru järel ma enda tujul langeda ei lasknud,” võtab Oja kokku lasketiirus toimunu. “Rajal oli suhteliselt kerge enesetunne. Kolmandal ringil tundsin, et suurt kukkumist pole olnud ja siis teadsin, et kestan lõpuni,” võttis eestlanna kokku rajal toimunu.

23-aastase Oja senine parim MK-tulemus pärines selle aasta jaanuarist, mil eestlanna sõitis Anterselva etapil välja 38. koha. Eile välja sõidetud 23. positsioon märgib ühtlasi ka Eesti koondise selle hooaja parimat resultaati. “Ei ole veel kohale jõudnud,” lausus Oja vahetult pärast võistlust. “Mul on väga hea meel! Tunnen, et see ei ole kindlasti minu maksimum ning see annab veel parema tunde!” pakatas neiu rõõmust. “Olen rahul, et võistlus kujunes stabiilselt. Ei olnud ära kukkumist ning suutsin ennast nii vaimselt kui ka füüsiliselt värskena hoida,” lisab ta.

Regina Oja (Foto: Jarek Jõepera)

Toetajad