Uudised

Kõrges mängus olnud Eesti teatenaiskond teenis Östersundis 12. koha

Rootsis Östersundis jätkuvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel teenis Eesti teatenaiskond 4×6 kilomeetri distantsi 12. koha.

Esimeses vahetuse rajale läinud Regina Oja kasutas tiirudes vaid ühe varupadruni abi ning andis vahetuse Tuuli Tomingale üle 8. positsioonil, kaotust liider Itaaliale +35,9.”Ma arvan, et see oli päris hea etteaste,” rääkis Oja Eesti Rahvusringhäälingule. “Olud soosisid ja jõudsin ka ise sõita. Ega esimesel ringil polnud muud, kui pundiga koos sõita,” lisas ta. “Suusad olid täna head ja olud soosisid, meil on ju materjalisport – kui suusad ei toimi, ongi raske,” rääkis Oja eelnevatest võistlustest. “Täna oli üks nendest päevadest, kus kõik omavahel toimis.”

Teises vahetuses rajale läinud Tomingas kasutas küll kolme varupadrunit, kuid tõstis Eesti naiskonna 6. positsioonile, kaotust liidriks tõusnud ameeriklannadele +1.07,8. “Ikka jään sõiduga rahule, väsimus hakkab juba kallale kippuma ja selle kohta oli täna päris hea sõit,” rääkis Tomingas ETV otseülekandes. “Sõidutunne oli täna täitsa hea, jalad olid muidugi juba väga väsinud, aga hingamise pool oli kõige parem.”

Kolmandas vahetuses rajale läinud Johanna Talihärm kasutas tiirudes viie varupadruni abi ning andis vahetuse üle 9. positsioonilt, vahe liidriks tõusnud Rootsiga +2.04,6.”Vähemalt hea, et ei pidanud trahviringi tegema, aga varusid võtsin küll peaaegu kõik, mis võtta sai. Viimasel ringil on ikka päris hull kannatamine, aga arvan, et sõit oli enam-vähem,” lausus Talihärm Eesti Rahvusringhäälingule.

Ankruvahetuses sõitnud Meril Beilmann kasutas lamadestiirus kahte varupadrunit, kui näitas viimases tiirus kindlat kätt ja tõi Eesti naiskonna finišisse 12. positsioonil (+3.04,6; 0+11). “Usun, et kaks varupadrunit oli selline sooritus, millega võin rahule jääda. Selle panin endale laskmise osas võistluse eel miinimumeesmärgiks ka,” kommenteeris Beilmann ETV otseülekandes.

Maailmameistriks krooniti täna aga Norra naiskond koosseisus Synnöve Solemdal, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff ja Marte Olsbu Röiseland (1:12.00,1; 1+8). Viimasesse lasketiiru liidrina tulnud Rootsi leppis täna aga hõbedaga. Viimases lasketiirus kolme varupadrunit vajanud Hanna Öberg tõi kodupubliku ees võistelnud naiskonna finišisse teisena (+24,3; 0+6). Pronksi teenisid täna ukrainlannad (+35,1; 0+5), napilt jäi poodiumilt välja aga Saksamaa kvartett (+35,6; 1+14).

Meeste 4×7,5 kilomeetri teatesõit on kavas täna kell 17.30.

Tuuli Tomingas (Foto: Jarek Jõepera)

Peasponsor

Sponsorid

Partnerid