Uudised

Laskesuusatajad tutvustasid avavõistluse eel hooaja plaane

Reedel, 22. novembril toimunud laskesuusatajate hooaja avapressikonverentsil tutvustasid koondislased Rene Zahkna, Kalev Ermits, Raido Ränkel, Robert Heldna, Grete Gaim, Johanna Talihärm, Regina Oja, Tuuli Tomingas ning peatreener Indrek Tobreluts uue hooaja plaane.

Oma esimest laskesuusahooaega alustav Raido Ränkel läheb 28. novembril starti Norras Sjusjöenis IBU karikasarja võistlusel, kus hakkab püüdma MK-normi. „Laskmine areneb iga päevaga aina edasi. Kui treeningul saavutatud lasketäpsuse suudan realiseerida ka võistlustel, siis ei tohiks normiga probleemi olla,” ütles Ränkel.

Beitostöleni katsevõistlustel meestest parimaid tulemusi näidanud laskesuusataja Kalev Ermits pidi mõned nädalad küll vigastuse tõttu treeningutes pausi tegema, kuid ettevalmistus Ermitsa sõnul ei kannatanud. „Tahaks kevadel tagasi vaadates näha sel hooajal rohkem õnnestumisi,“ ütles Ermits. Östersundi MK-etapile suunduvad ka Rene Zahkna ja Robert Heldna.

Naistest sõidavad otse Rootsi Östersundi MK-etapile Regina Oja, Tuuli Tomingas ja Grete Gaim. Johanna Talihärm avab oma hooaja aga juba IBU karikasarja võistlusel Norras Sjusjöenis. „Tuleb tõdeda, et hooaja alguses on startides veidi keerulisem ennast käima saada, kuid IBU Cupil käimine annab hea võimaluse ennast karikavõistlusteks ette valmistada,” ütles Talihärm.

Peatreener Indrek Tobrelutsu sõnul kulges suvine ettevalmistusperiood igati plaanipäraselt. “Üldises plaanis sujus suvel kõik hästi ja suutsime luua hea baasi. Viimased viis nädalat on tihedast laagriperioodist tingituna olnud üsna rasked, mistõttu on ka väsimuse aste hetkel üsna kõrge. Samas hooaega vaadates on maailmameistrivõistluste ja koduste Euroopa meistrivõistlusteni veel kolm kuud aega,” ütles Tobreluts.

Veebruari lõpus vahetult pärast laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi toimuvad Otepääl lahtised Euroopa meistrivõistlused. “Plaanin kindlasti Otepääl starti tulla ja näen seda sama tähtsana kui MMi. Ühes joones võistlemine sobib mulle paremini. Ka kodupublik innustab mind kiiremini sõitma,” ütles Regina Oja.

Laskesuusatamise MK-hooaeg avatakse juba 30. novembril Östersundis, millest teeb otseülekande ka ETV.

 

 

 

Peasponsor

Sponsorid

Partnerid