Uudised

Laskesuusatamise koondised Soomes lumel

Nii täiskasvanute esinduskoondis kui ka juunioride ja noortekoondise liikmed jätkavad talvist ettevalmistust Põhja-Soomes, kus treeningud toimuvad juba suuskadel.
Kui A-koondislased alustasid täna reisi Muoniosse, et kuni 14. novembrini läbida esilume ettevalmistus traditsioonilises Lapimaa tingimustes, siis osad juuniori ja noortekoondise kandidaate alustasid lumetreeninguid juba 23. oktoobril. Luostos ollakse 7 päeva, mille järel tullakse nädalaks koju ning uuesti minnakse Luostosse peale 5. novembrit ja siis ollakse juba pikemalt. Tõnu Pääsukese käe all harjutavad noored viibisid Luostos ka septembris, kus aidati ette valmistada talviseid treeningradasid ning valmistati ette tingimusi just lumelaagri tarbeks.
A koondise peatreeneri Maris Cakarsi laagri eelsel usutlusel, saab põhirõhk olema Muonio laagris just erialasel ettevalmistusel, kus lihvitakse just laskealast sooritust, koos erialase füüsilise ettevalmistusega. Kuna võistlushooaja alguseni on jäänud napp kuu, siis olulisel kohal on kiiruslik kui kiiruslik vastupidavus töö. Koos teiste koondistega, kes Muonios viibivad, tahetakse 10.-11. novembri paiku korraldada kontrollvõistlus, mis on ühtlasi üheks katsevõistluseks MK ja IBU karikaetappide koondise komplekteerimiseks.
Koondvõistkonda toetavad Muonios hoolderühma liikmed Jaan Kallak ja Meelis Aasmäe, kelle ülesandeks on suusavarustuse hooaja eelne korrastamine ning valmistumine MK etappideks. Lihashoolduse eest hoolitseb Helvis Trääder, kelle ülesandeks on sportlaste lihasseisundi kontroll ning taastumisele kaasaaitamine. Tähtis ülesanne on kokal, kelle ülesandeks on kolm korda päevas toitlustust pakkuda. Taustajõudude panust ei saa ülehinnata, sest nende panus sportlaste ettevalmistusse nõuab suurt pühendumist ning tööd , ühise eesmärgi saavutamisel.

Peasponsor

Sponsorid

Partnerid