Uudised

Sportlased on uueks hooajaks valmis

Täna enne võistlushooaega peetud pressikonverentsil ütlesid laskesuusatajad, et ettevalmistus on hästi kulgenud ja soovitakse ületada oma senised tippmargid.
Suvel Eesti koondisega tööd alustanud Läti treener Maris Cakars tunnistas, et võttis siia tulles suure vastutuse ja peamine eesmärk oli luua üksmeelene kollektiiv. “Ootused on kõrged. Hooaja ettevalmistuses said plaanid suures osas ellu viidud, vaid ühe keskmäestikulaagri asendasime treenigutega Otepääl,” lisas ta.
Esimest korda laskesuusatajana maailmameistrivõistlustele püriv Priit Narusk on ajatanud tippvormi hooaja teise poolde. “Laagrid on hästi sujunud, kuigi finantspool on selline nagu on. Ühest keskmäestikulaagrist pidime loobuma, treenisime selle asemel Otepääl.  Eesmärk on jõuda MMile ja mitte lihtsalt teha debüüt, vaid jõuda 30 sekka või teha isegi parem etteaste,” lisas Narusk.
Kui MMile pääseb 5 naist ja 5 meest, siis maailmakarikaetappidele on konkurents suurem, starti pääseb vaid 3 meest ja 3 naist Eestist. “Eesmärk on ka võimalikult paljudel MKdel startida,” lisas Narusk. “MKst eemale jäävad sportlased võistlevad Euroopa karikale ja kuna ka teistel riikidel on vähem kohti MKl, siis sealne tase on kindlasti tugevam.”
“Kõik on hästi. Aitäh,” ütles Priit Viks. “See aasta on olnud väga mõnus aasta. Ettevalmistus on hästi läinud, ei meenu terviseprobleeme. Laagrid teostatud, ei taha midagi lubada,” kommenteeris Viks, soovides teha kindlast oma karjääri parima hooaja.
Eveli Saue ütles, et ettevalmistus on hästi läinud. “Liigume ühtse tiimina, samas oleme jätkanud koostööd lasketreeneri Asko Nuutineniga. Samuti oleme leidnud hea toetaja Hiiumaalt, Dagöplasti nimelt. Muidu oleks ka pidanud mõnest asjast loobuma.” Saue loodab, et see hooaeg läheb paremini kui eelmine. “Täpselt lasta, kiiresti suusatada. Ei taha latti alla lasta, esikümnesse olen suutnud sõita, jätkan sama vaimus.”
Saue meelest annab MMi toimumine Venemaal väiksematele koondistele, nagu Eesti, paremad võimalused, kuna sealsed rajad ei ole mäestikus. “Meil ei ole võimalusi nii palju keskmäestikes käia kui suurtel koondistel ja Eestis ei ole ka mäestikke,” selgitas ta.
Enesekindel Kadri Lehtla ütles: “Tänu Asko Nuutinenile ja Meelis Aasmäele oli ettevalmistus hooajale treeningpoolet peaaegu ideaalne ja tänu sellele sõidan välja parima MK ja MMi koha, lisaks parima tulemuse MK üldarvestuses.”
Kristel Viigipuu hooaja suurim võistlus on Juuniorite MM Nove Mestos jaanuaris. “Ettevalmistus on kulgenud peaaegu plaanikohaselt,” lisas ta, mainides siiski, et rahapuudusel jäi Ramsau laager tal ära.
Ka suvel tööl käinud Sirli Hanni loodab konkurentsis püsida. “Vaatame, mis talvel tuleb,” ütles ta

Peasponsor

Sponsorid

Partnerid