Uudised

Sprindivõit Rootsi, Roland Lessing esikuuikus

Otepääl peetud IBU karikasarja etapi viimaseks alaks olnud meeste 10 km sprindi võitis rootslane Magnus Jonsson, Roland Lessing saavutas kuuenda koha.

Jonssoni võiduaeg oli 25.02,6. Norralane Johannes Thingnes Bø kaotas talle 10,2 ja austerlane Daniel Mesotitsch 24,5 sekundiga. Esikolmikusse jõudis täna vaid puhta laskmisega.

Jonsson kiitis suurepäraseid Otepää radu ja tingimusi. „Mul oli hea tunne, ootasin sõitu esikuuikusse, kuid esikhot on ääretult magus,” rõõmustas rootslane.

Hea sõidu tegi Roland Lessing, kes tabas tiirus samuti kõik märgid ja kaotas finišis võitjale vaid 38,7 sekundiga. Esikolmikukoht jäi 15 sekundi kaugusele.

„Täna läks laskmine hästi, kuid sõit ei olnud nii tugev kui eile,” kommenteeris Lessing. „Laskmine läks täna lihtsalt õnneks. Lasta pole ma kunagi osanud.”

Poodimikohale vaatamata pani mees oma kahepäevasele etteastele hindeks kolme ning kulutulena karjäärilõpetamise jutu lükkas samuti ümber. „Kõike, mida ma räägin ei tasu ka uskuda,” lausus ta.

Lessingu sõnul poleks MK-etapil kümne sekka sõitmine probleem, kui kõik õnnestuks. „Eile ebaõnnestus laskmine, kuid sõitsin hästi. Täna vedas sõit alt, kuid märgid kukkusid,” lisas ta.

20. koha saanud Daniil Steptšenko (+1.33,0) tegi oma ainsa möödalasu püstitiirus. „Tänane võistlus läks hästi nagu eilnegi,” ütles ta. „Paremad tulemused tulevad koos enesekindluse kasvuga.”

Algselt polnud Steptšenkol plaanis Otepääl startida, võistlemisest sai ta teada kaks nädalat varem ja seetõttu spetsiaalselt võistluseks ei valmistunud. „Suusad olid head nagu eilegi, kuid täna tuli sõit paremini välja,” lisas ta.

Peeter Kirsil (+4.21,0) jäi tabamata kokku kuus märki ja tema tulemuseks oli 74. koht. Jan Treier (+4.22,2) eksis mõlemal laskmisel ühe korra ja lõpetas võistluse 75. kohaga. Neli trahviringi sõitnud Jaan Koolmeister (+4.58,1) oli 80.

Rajal käis 95 meest.

IBU karikasarja järgmine etapp toimub tuleval nädalal Venemaal Pihkva oblastis Ostrovis.

Tulemused

Peasponsor

Suursponsor

Sponsorid

Partnerid