Uudised

Võimas! Johanna Talihärm tegi Östersundi MMil karjääri parima sõidu

Rootsis Östersundis jätkuvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel oli täna kavas naiste 7,5 kilomeetri sprindidistants, kus eestlannadest näitas parimat minekut Johanna Talihärm.

Karjääri parima tulemuse teinud Talihärm eksis püstitiiru viimasel lasul, kuid näitas suusarajal suurepärast kiirust ja teenis kokkuvõttes kõrge 20. koha (+59,8; 0+1).Talihärma senine parim tulemus pärines möödunud aasta PyeongChangi olümpialt, kus 25-aastane eestlanna teenis sprindis 22. koha. “Suutsin end kokku võtta ja mul oli väga hea suusk,” ütles Talihärm võistlusjärgses intervjuus Eesti Rahvusringhäälingule. “Peaaegu suutsin oma ära teha. Viimane lask ei olnud päris see,” lisas ta. Talihärm eksis teises tiirus viimasel lasul ning kirjeldas tiiru järgnevalt: “Ma olin peale igat lasku püstitiirus, et “Uh, läks alla, vedas, vedas, vedas, vedas ja no ei vedanud, teeme ühe trahviringi”. Ma pikalt seda mõtlema ei jäänud, teadsin et tuleb kohe sõitma panna.”

Mõlemas tiirus korra eksinud Tuuli Tomingas pääses samuti pühapäeval toimuvasse jälitussõitu, lõpetades täna 50. positsioonil (+2.11,2; 1+1). Regina Oja 81. (+4.13,4; 4+1).

Kulla sai kaela aga Slovakkia koondise esindaja Anastasia Kusmina (22.17,5; 1+0), kolmekordse olümpiavõitja jaoks oli tegemist karjääri esimese maailmameistritiitliga. Üllatuslikult teenis hõbemedali täna aga norralanna Ingrid Landmark Tandrevold (+9,7; 0+0) ning pronksile võitles end Laura Dahlmeier (+12,6; 0+0). Poodiumilt jäi esimesena välja aga kodupubliku ees võistelnud Hanna Öberg, keda jäi medalist lahutama vaid 0,6 sekundit.

Johanna Talihärm (Foto: Liis Nemvalts)

Peasponsor

Sponsorid

Partnerid