Grete Gaim

null

 

Kuidas jõudsid laskesuusatamise juurde?
Jõudsin laskesuusatamise juurde Elvas tänu oma klassijuhatajale, kes suunas mind igal neljapäeval toimuvale suusavõistlusele, kus kohtasin oma tulevast esimest treenerit Rein Pedajat ning kes võttis mind ja minu parimat sõbrannat avasüli trenni vastu juba järgmisel päeval. Aasta oli siis 2003 ja kohe ma võistlustulle asuda ei saanud, pidin ootama poolteist aastat, kuna olin liiga noor. Treeningutel oli võimalus aga harjutada ka laskmist. Peale esimest võimalust lasta, mõistsin kohe, et tegemist on minu lemmikalaga ja et soovin sellega tegeleda nii kui süda ihkab.

Mis paelub Sind laskesuusatamise juures kõige enam?
Minu paeluvad rasked treeningud, eneseületamine, võistlused, võimalus leida uusi sõpru ja seda, et olen tänaseks tänu laskesuusatamisele kohanud inimesi, kellest on saanud minu jaoks väga lähedased inimesed. Ala kohaselt paelub mind selle mängulisus, põnevus ja see, et väga-väga paljudel sportlastel on võimalus võidelda kõrgete kohtade eest. Tegemist on kaksik alaga ehk et olla parim, pead Sa panustama nii laskmisesse kui murdmaasse maksimaalselt.

Kuidas iseloomustad ennast sportlasena? 
Sportlasena olen kindlasti lõputu tahtejõuga ja mitte allaandev sportlane. Treeningutel tahan ja annan endast alati maksimumi, et olla enda parim versioon võistlustel. Hoolin oma tiimikaaslastest ja sõpradest ning utsitan neid alati maksimaalselt treeningutel ja võistlustel. Olen oma sportlasteel läbi elanud palju takistusi ja raskusi, aga olen ikka veel siin, tegemas seda, mida armastan üle kõige.

Millised on Su eesmärgid?
Minu eesmärk on anda enda maksimum iga päev, iga võistlus, iga hooaeg, et suudaksin realseerida enda töö ja vaeva. Pikaajalistest eesmärkidest tooksin välja eduka esindamise olumüpiamängudel aastal 2022, maailmameistrivõistlusel ja maailmakarika etappidel ja kindlasti soovin olla maailma parimas vormis ja realiseerida see kõrgeks tulemuseks aastal 2022 toimuval kodused MK-etapil Otepääl.

Milline laskesuusatamise võistlusala on Sinu lemmik ja miks?
Minu lemmikformaat on tagaajamine/jälitus. See on väga põnev ja samuti kaasahaarav tänu oma neljale tiirule. Võimalusi tõusta palju kohti protokollis.

Peasponsor

Suursponsor

Sponsorid

Partnerid