Tuuli Tomingas

Kuidas jõudsid laskesuusatamise juurde? 

Käisin esimeses klassis emale peale, et tahan minna suusatrenni. Mind inspireerisid ema lood sellest, kuidas ta omal ajal suusatrennis käis ja isegi Tallinna koolinoorte meistriks tuli. Suusatrenni sattusin Nõmmele, Aita Pääsukese käe alla. Seal oli ka laskesuusatajate punt ning enamus, kes olid murdmasuusatamises edukad, sinna läksidki. Alguses ma vältisin laskesuusatamist, sest kartsin püssipauku. Ühel päeval tuli aga Tõnu Pääsuke mind "moosima" ja otsustasin proovida. Siiani pole ma oma otsuses kordagi kahelnud. Hetkest, mil suusatrenni läksin, on tänaseks möödas juba 16 aastat ning laskesuusatamisega olen tegelenud viimased üheksa aastat.

Mis paelub Sind laskesuusatamise juures kõige enam? 

Laskesuusatamine on vaieldamatult üks põnevamaid talispordialasid. Mis mind selle juures võlub? Põnevus. Ainuüksi treenimiseks on nii palju erinevaid võimalusi, alates jõusaalist, lõpetades ujumisega. Lisaks saame liikuda pidevalt värskes õhus, keset loodust. Ja kui võistlused kätte jõuavad, ei tea iial, kes võidab. Kõige tugevamad võivad eksida ja nõrgemad üllatada. Alati on finišini pinge laes.

Kuidas iseloomustad ennast sportlasena? 

Sportlasena olen üsna auahne. Ma tahan alati olla parim. Mu treener, Indrek Tobreluts on sellega seoses tähele pannud, et kui treeningutesse tuua kihlvedusid või proovilepanekuid, teen asja veel suurema kire ja tahtmisega, et need ära võita.

Millised on Su eesmärgid? 

Minu eesmärk on olla ikka maailma parim. Töötan igapäevaselt selle nimel, et saaksin ühel päeval maailmameistrivõistluste või Olümpiamängude poodiumi kõige kõrgemal astmel seista.

Milline laskesuusatamise võistlusala on Sinu lemmik ja miks?

Minu lemmik on sprint. Mulle meeldib algusest peale täie hooga rajale tuisata.

Peasponsor

Suursponsor

Sponsorid

Partnerid