Uudised

ELSF kinnitas ettevalmistusprogrammis treenivad sportlased

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon kinnitas nii täiskasvanute kui järelkasvukoondise suvisesse ettevalmistusprogrammi kuuluvad sportlased ning jätkab koostööd mitme välismaise alaliiduga. 

Täiskasvanute ettevalmistusprogrammis treenivad peatreener Stefan Lindingeri ja treener Karel Viigipuu käe all Kristo Siimer, Rene Zahkna, Regina Ermits, Hanna-Brita Kaasik, Jakob Kulbin ja Mark-Markos Kehva. “Ettevalmistusprogrammi kutsuti sportlased treenerite ettepanekul. Valituks osutusid sportlased, kes näitasid pühendumust, koostöötahet ja sportlikku arengut,” ütles Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni spordidirektor Kauri Kõiv. “Kehva ja Kulbin kuuluvad vanuse poolest küll juunioride klassi, kuid nende potentsiaal on treenerite hinnangul piisavalt suur, et juba praegu kogenenumate sportlastega koos treenida,” lisas Kõiv. Tuuli Tomingas ja Susan Külm jätkavad koostööd Indrek Tobrelutsuga. 

Järelkasvukoondise ettevalmistusprogrammi kutsuti peatreener Adam Adamsoni ja treener Kalev Ermitsa ettepanekul 11 sportlast, kes on sündinud 2004.–2006. aastal. Adamsoni ja Ermitsa juhendamisel treenivad Vibeke Marie Välbe, Mirtel Kärsna, Emma Roberta Rajando, Violetta Konopljova, Kretel Kaljumäe, Anlourdees Veerpalu, Yaroslav Neverov, Karl Ramses Tiislär, Karl Rasmus Tiislär, Rasmus Vainomäe ja Oskar Orupõld. ”Eesmärk on kujundada järelkasvukoondisest kasvulava rahvuskoondisesse. Esmakordselt viime sel suvel läbi ka nö satelliitprogrammi, millega kaasatakse järelkasvukoondise ettevalmistusprogrammi laagritesse ka teisi sportlasi, et saada laiem ülevaade perspektiivikatest noortest,” ütles Kõiv. 

Ka sel hooajal jätkub rahvusvaheline koostöö Eesti ja Norra laskesuusatamise alaliitude vahel. Järelkasvukoondise ettevalmistusprogrammi sportlased treenivad koos Norra eakaaslastega kahes laagris – Lillehammeris ja Otepääl. “Sügiseks kutsus Norra alaliit Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni ka endale külla, et saaksime tutvuda sealse organisatsiooni tööga,” ütles Kõiv. Lisaks toimub järelkasvukoondise ettevalmistusprogrammi üks laager koos Itaalia alaliiduga. Samuti käib Eestil koostöö Läti ja Leedu alaliitudega noorteolümpiale pürgivate sportlaste osas. 

Talvistele rahvusvahelistele võistlustele sõitev rahvuskoondis moodustatakse novembris Idres esimese lume laagris peale katsevõistluseid, kus on võimalik osaleda kõigil juunioride ja täiskasvanute vanuseklassi kuuluvatel Eesti laskesuusatajatel.

Peasponsor

Suursponsor

Sponsorid

Partnerid