Uudised

Koroonakriisi käigus sündinud Baltic Biathlon Cup kasvab jõudsalt

IBU regionaalne võistlussari Baltic Biathlon Cup on kolme hooajaga kasvatanud nii osalejate kui võistluspaikade arvu. Lisaks Eestile, Lätile ja Leedule toimuvad võistlused nüüd ka Soomes.

Balti riikide vahelist võistlussarja on korraldatud ka varem. 1990ndate aastate keskel peeti võistlusi paaril hooajal ja ka aastatel 2013–2020 said noorsportlased enda võimeid Baltic Biathlon Cupil proovile panna, kuid siis toimus hooaja jooksul vaid üks etapp ja võistluseid korraldati erasponsorite toel. “Praegune Eesti täiskasvanute koondis on suuresti võrsunud just tolleaegse Baltic Biathlon Cupi osalejate seast,” ütles Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni juhatuse liige Hillar Zahkna. 

Kui 2021. aastal jäi koroonaviiruse laialdase leviku tõttu ära Haanjas toimuma pidanud IBU Junior Cup, panid Eesti, Läti ja Leedu alaliidu juhid pead kokku. “Võistluskalendrisse tekkis auk ja tahtsime selle ära täita. Arutelu tulemusel sündis Baltic Biathlon Cup uuesti ja seda juba IBU regionaalse võistlussarjana,” ütles Zahkna. IBU regionaalsete võistlussarjade puhul toetab Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit osalevaid alaliite reisikulude katmisel ja panustab võistluste korraldusse. Näiteks Kesk-Euroopas peetakse populaarset IBU regionaalset võistlussarja Alpencup, Kagu-Euroopas võisteldakse Balkan Cupil ja omad võistlussarjad on ka mitmetel teistel maailma piirkondadel. 

Baltic Biathlon Cupi üks etapp peetakse suvel ja neli etappi talvel. Talvised etapid toimuvad kõik eri võistluspaikades – Soomes Imatras, Eestis Otepääl või Haanjas, Lätis Madonas või Priekulis ning Leedus Ignalinas. “Pärast koroonakriisi saime võistlussarja kaasata ka Soome ja möödunud hooajal peetigi Imatra võistluskeskuses esimest korda Baltic Biathlon Cupi etapp,” ütles Zahkna. 

Lisaks Eesti, Läti, Leedu ja Soome sportlastele on võistlustel osalenud ka Taani laskesuusatajad. “Sel hooajal jõudsime esmakordselt üldpunktitabelini, mille põhjal saime viimasel etapil välja kuulutada iga vanuseklassi üldvõitja,” ütles Zahkna. Osalejate arv on igal aastal tõusnud. “Kõik alaliidud on aru saanud, et Baltic Biathlon Cup on hea võimalus noortespordi arendamiseks. Nii saavad noorsportlased juba enne IBU Junior Cupil või IBU noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel osalemist rahvusvahelise konkurentsi kogemuse,” lisas Zahkna. 

2022/23 Baltic Biathlon Cupi koondtulemused on leitavad SIIT.

Peasponsor

Suursponsor

Sponsorid

Partnerid